Ogród przydomowy - okolice Przemyśla

projektowanie ogrodów PrzemyślPrzedstawiany projekt średniej wielkości ogrodu prywatnego,który znajduje się w jednej z podprzemyskich miejscowości.
Ogród składa się z dwóch dużych przestrzeni rozdzielonych bryłą budynku. Wnętrze ogrodu wypełniają rozległe, płaskie trawniki. Nasadzenia ciągną się wzdłuż granic ogrodu tworząc żywą ścianę, która izoluje wnetrze ogrodu od sąsiednich działek, dzięki czemu powstała kameralna przestrzeń, w której domownicy mogą odpoczywać w ciszy i spokoju.
Frontowa część ogrodu spełnia funkcję reprezentacyjną - w dużej części zajęta jest przez nawierzchnię z kostki uzupełnioną kompozycją z efektownych roślin iglastych (sosny,jałowce i świerki).
projekt ogrodu Przemyśl W narożniku ogrodu, w pobliżu tarasu zaplanowano miejsce na dużą altanę z grilem ogrodowym. Altana płynnie wtapia się w otaczającą ją bujną zieleń.
Na tyle ogrodu zaplanowano duży trawnik, który ma służyć dzieciom za boisko. W tej części ogrodu znalazło się również miejsce na niewielki domek na narzędzia.


ogród prywatny Przemyśl Dobór roślin oparty jest zaróno o rośliny iglaste, jak i liściaste oraz bylin i trawy ozdobne. Celem projektanta było stworzenie przyjaznej, barwnej, różnorodnej kompozycji o dość swobodnym charakterze.
Rośliny iglaste - szczególnie większe drzewa takie jak świerki i jodły oraz formy kolumnowe jałowców i żywotników,a także drzewa liściaste spełniają w kompozycji ogrodu funkcję kostrukcyjną wyznaczając granice poszczególnych przestrzeni. Szkielet ogrodu utworzony z iglaków uzupełniony jest o urozmaiconą roślinność, z wieloma roślinami o barwnych liściach, efektownie kwitnących(forsycje, krzewuszki, hortensje, różaneczniki, lawenda), lub owocujących (irgi,jarzęby, ogniki).